Nowoczesna architektura : The Miller Hull Partnership, Public Works

Musiałem powiedzieć, że nie byłem świadomy pracy Miller Hull Partnership, firmy z siedzibą w Seattle założonej w 1977 roku, dopóki nie otrzymaliśmy tej książki od Princeton Architectural Press.
Książka, kontynuacja monografii z 2001 roku tego samego wydawnictwa, pokazuje wybór ostatnich projektów w dobrym formacie, z wyraźnymi rysunkami i dobrymi zdjęciami.
Projekty obejmują zarówno prace mieszkaniowe, jak i publiczne, takie jak Willamette River Water Treatment Plant, wspaniały projekt, który pełni rolę parku z miejscami do piknikowania.
Reszta prac firmy ma wyraźny podpis, jeśli chodzi o materiały i rozwiązania konstrukcyjne, a przejrzystość jest czymś wspólnym.
Polecam tę książkę zarówno pod względem jasnej prezentacji, jak i jakości prac firmy.
Więcej informacji o tej książce po przerwie.
Nasza popularna w 2001 r.
Monografia Miller | Hull: Architekci z Pacific Northwest wprowadziła świat w dzieło architektów Davida Millera i Roberta Hulla.
Ich świadome energetycznie projekty, zamiłowanie do lokalnych materiałów i strukturalna ekspresja pomogły zdefiniować istotę nowego i ekscytującego typu współczesnego regionalizmu w amerykańskiej architekturze – stylu północno-zachodniego Pacyfiku.
Dla tych dwóch weteranów Korpusu Pokoju obejmuje to poważne zobowiązanie do społecznej i humanitarnej architektury publicznej.
Wielokrotnie nagradzana praca w TheMiller | Hull: Partnership: Public Works kwestionuje pogląd, że budynki użyteczności publicznej muszą wyglądać jak zwykłe lub funkcjonalne.
Siedemdziesiąt procent projektów firmy obejmuje finansowanie publiczne.
Ich renowacja w 2005 roku Conibear Shellhouse University of Washington w Seattle, w Seattle, jest przykładem ich architektonicznego etosu.
Miejsce to, niegdyś położone na skraju miejskiego wysypiska, otoczone jest świeżo odrestaurowanymi mokradłami, których ścieżki prowadzą do istniejącego spaceru natury, zapewniając publiczny dostęp do linii brzegowej.
Ten sam etos znajduje się w dziewięciopiętrowym kondominium wysokościowym zbudowanym na niewielkiej działce w zrewitalizowanej dzielnicy Chicago River River North.
Rozciąga się również na strukturę ich praktyki, z ich ścisłą współpracą z konsultantami, społecznościami, właścicielami i artystami.
TheMiller | Hull: Partnership: Public Works zawiera zdjęcia, wizualizacje i plany projektów reprezentujących różne typologie budynków: szkoły, ośrodki przyrodnicze, centra społeczności, budynki wielofunkcyjne, laboratoria, biura korporacyjne i wieżowce.
Projekty te są najlepszym dowodem na to, w jaki sposób partnerstwo Millera | Hull wnosi życie, osobowość i ciepło do publicznej architektury.
- Princeton Architectural Press Wydawca: Princeton Architectural Press, New York Redaktor: Lauren Nelson Packard Koncepcja projektu: Arnoud Verhaeghe i Paul Wagner Układ: Miller | Hull Język: angielski Okładka: twarda strona: 256 Ilustracje: 200 kolorów / 25 czarno-białych Wymiary: 11,1 x 8,6 x 1,1 cala ISBN: 978-156898-754-5 Indeks Słowo wstępne South Lake Union Discovery Center Technologia Access Foundation Siedziba i Społeczność Centrum nauki Wilsonville Uzdrowisko Tillamook Forest Interpretive Center Powiat Pierce Usługi ekologiczne Budynek Administracja Kitsap County Budynek Fisher Pavilion w Seattle Center Olympic College-Poulsbo University of Washington Conibear Shellhouse and Athletic Center Dodatek do budynku sztuki i architektury, University of Michigan 1310 E Lofts Unii 156 W.
Superior Street Dodatek: Rozmowy.
Chronologia budownictwa i projektów.
Nagrody.
Dane projektów.
Wybrana bibliografia.
Personel i współpracownicy.
Biografie .
Kredyty fotograficzne.
[więcej w: tapety na zamówienie, oczko wodne forum, osprzęt elektryczny legrand ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: oczko wodne forum osprzęt elektryczny legrand tapety na zamówienie