Posts Tagged ‘biologiczne oczyszczanie ścieków’

Architektura 21szego wieku : Fine Arts School / ROW Studio

Monday, May 7th, 2018

ROW Studio udostępnił nam nowy projekt Szkoły Sztuk Pięknych na Universidad Autonoma Benito Juarez de Oaxaca.
Ich propozycja została przedstawiona jako alternatywa dla kontrastu z rzeczywistym projektem dla szkoły państwowej, która jest już w budowie.
Dla propozycji ROW, szkoła ma na celu stworzenie wszystkich niezbędnych przestrzeni do nauczania różnych technik i dziedzin nauki artystycznej, przy zachowaniu zielonych obszarów kampusu.
Więcej o szkole i więcej zdjęć po przerwie.
Stoki są przedłużeniem zieleni, z której zdają się wychodzić sale lekcyjne, sprawiając wrażenie, że przestrzeń wynurza się jako kopce podobne do prymitywnej idei piramidy. …read more

Budownictwo i architektura : SANY Beijing / Perkins and Will

Monday, May 7th, 2018

Plan zagospodarowania Perkins + Will dla SANY Beijing otrzymał pierwszą nagrodę w kategorii Projekt koncepcyjny .
kategoria na 8.
Międzynarodowym Biennale Architektury i Urbanistyki ze względu na siłę projektu w kategoriach przestrzenności, łączności, oryginalności i zrównoważonego rozwoju.
SANY jest największym producentem sprzętu ciężkiego w Chinach i jednym z 10 największych producentów sprzętu ciężkiego na świecie.
Firma chciała osiągnąć wyższy poziom wydajności w procesie produkcyjnym i stworzyć niezapomniane wrażenia. …read more

Budownictwo i architektura : AD Round Up: Snow Houses Część I

Monday, May 7th, 2018

Wesołych Świąt dla wszystkich! I aby uczcić dzień, w którym Święty Mikołaj odwiedza nas z Bieguna Północnego, przedstawiamy wybrane przez nas wcześniej domy na śniegu z całego świata.
Cieszyć się! Dom wakacyjny na Rigi / AFGH Dom wakacyjny na Rigi, Scheidegg.
Budynek został zaaranżowany na obrzeżach nieruchomości tak, aby odległość do sąsiednich domów była tak duża, jak to tylko możliwe i aby można było pozostawić możliwość budowy kolejnego budynku.
Betonowa piwnica zakotwiczy budynek w pochyłym terenie (czytaj dalej.) Schronisko górskie Los Canteros / dRN Arquitectos Miejsce to było istniejącą pustką pośrodku zbocza, z dwóch stron otoczone wspaniałymi, starymi ścianami bezpieczeństwa zbudowanymi z kamienia.
Ściany te określały poziom powierzchni około 12 × 10 m, 7,5 m poniżej poziomu drogi. …read more

PLANIMETR

Tuesday, February 27th, 2018

MECHANICZNE OBUCZANIE POWIERZCHNI Planimetr jest to przyrząd do mierzenia powierzchni na planie. Powierzchnie różnych figur geometrycznych możemy obliczyć przy zastosowaniu znanych wzorów. Figury nieregularne możemy rozbić na szereg figur geometrycznych, których powierzchnie można obliczyć ze znanych wzorów; następnie oblicza się powierzchnię każdej figury z osobna i dodając otrzymuje się powierzchnię sumaryczną figury nieregularnej. Łatwiej jednak jest obliczyć powierzchnię figury nieregularnej planimetrem. Planimetr składa się z dwóch ramion biegunowego i wodzącego. …read more