Posts Tagged ‘ławki ogrodowe’

Budownictwo i architektura : Architektura B199 / Oncuoglu

Monday, May 7th, 2018

Architektura Oncuoglu zaprojektowała B199, 74.500 m.
rozwój mix-use dla Stambułu, Turcja.
Zainspirowany miejskim krajobrazem Stambułu, projekt zajmuje skrzyżowanie Gultepe i Buyukdere, dwóch dzielnic o różnych wzorach miejskich.
Projekt ma działać jako pomost łączący przestrzenną nieciągłość między dwiema stronami witryny.
Więcej o B199 po przerwie. …read more

Budownictwo wczoraj i dzis : Nowy budynek propozycji kościoła parafialnego katolickiego proboszcza

Monday, May 7th, 2018

Niemieccy architekci, kadawittfeldarchitektur, podzielili się z nami swoją propozycją nowego budynku katolickiego kościoła parafialnego, St.
Trinitatis w Lipsku w Niemczech.
Ich propozycja była finalistą w konkursie z 2009 roku.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
O ile zwykle przestrzeń wewnętrzna świętych hal jest godna uwagi ze względu na swoistą atmosferę, tu niezwykły dach i jego efekty świetlne. …read more

Budownictwo i architektura : Magazyn eVolo nr 1

Monday, May 7th, 2018

Kilka miesięcy temu uczestniczyłem w premierze eVolo Magazine w Galerii Storefront, gdzie miałem okazję porozmawiać z redaktorem naczelnym Carlo Aiello o tym magazynie.
Wiedziałem już o eVolo jako fundamencie promującym myślenie przyszłościowe w architekturze, poprzez serię tematycznych konkursów wieżowców w ciągu ostatnich kilku lat, jednocześnie służąc jako platforma dla młodych architektów.
Pismo (publikowane dwa razy w roku) jest podobne, z tematycznymi zagadnieniami podzielonymi na dwie części: Opinia i Głębokość.
Pierwszy obejmuje budynki na wynos lub ukończone według renomowanych praktyk, analizowane przez grupę ekspertów i inne artykuły.
Druga część zawiera eksperymentalne projekty młodych architektów na temat tematu. …read more

Architektura i nowoczesne budownictwo – Wiosna 2010 w SCI-Arc: wykłady i wystawy

Monday, May 7th, 2018

Południowo-Kalifornijski Instytut Architektury (SCI-Arc) z przyjemnością ogłasza wiosenny program publicznych programów i wystaw, w którym udział biorą nagradzani architekci, eksperymentalni muzycy i historycy miejscy za programy, które obejmują innowacyjną teorię, projektowanie mebli i techniczne ćwiczyć.
Programy i wystawy w SCI-Arc są zawsze bezpłatne dla publiczności.
Wiosenny rozkład zajęć obejmuje wykłady renomowanych praktykujących architektów, takich jak Michel Rojkind Halpert, Rojkind Arquitectos; Monica Ponce de Leon, biuro dA; David Erdman, Dawidcrew; oraz Russell Thomsen i Eric Kahn, biuro IDEA; a także teoretyków i historyków miejskich, takich jak Eric Avila, Michael Kubo i Michael Sorkin.
Matmos, eksperymentalna grupa muzyczna z siedzibą w San Francisco, rozpoczyna serię wykładów 27 stycznia.
Ponadto SCI-Arc prezentuje wystawy członków wydziału Alexis Rochas (otwarcie 22 stycznia) i Juan Azulay (otwarcie 26 marca) w galerii SCI-Arc oraz London Eight (otwarcie 19 marca), kuratorowany przez Sir Petera Cooka, w bibliotece SCI-Arc. …read more