Architektura 21szego wieku : Domy pasywne / Kjellgren Kaminsky

Wiosną tego roku Malmo otrzyma serię domów pasywnych zaprojektowanych przez Kjellgrena Kaminsky ego we współpracy z lokalnym budowniczym Hölleviksnäs förvaltning.
Zwycięska propozycja obejmowała 4 mieszkania, w których jednostki można było połączyć z małym sklepem lub biurem, publicznym mikroklimatem lub zieloną dachówką.
Architektonicznie dążymy do stworzenia małej skali i zróżnicowanego języka formalnego, zgodnego zarówno z okolicznymi domami, jak i przyszłymi najemcami .
wytłumaczyli architekci.
Więcej o domach po przerwie.
Domy staną się modelem zrównoważonego rozwoju, ponieważ obejmują panele słoneczne, żaluzje zewnętrzne zewnętrzne, które pozwalają na wejście zimowego słońca i budynek w czasie letniego słońca, przyjazne dla środowiska materiały budowlane i materiały pochodzące z recyklingu oraz krany do wody zaprojektowane z myślą o minimalnym zużyciu .
Domy będą bardzo dobrze izolowane i będą ogrzewane przez energię już dostarczoną w budynku, a mianowicie przez użytkowników i sprzęt gospodarstwa domowego.
Domy są pokryte różnymi materiałami okładzinowymi, tynkiem, płytami włóknisto-cementowymi i drewnem, dzięki czemu każda jednostka ma swoją indywidualność.
- Domy są połączone poprzez nadanie im podobnego detalu, który nadaje budynkom ich ludzką skalę i niepowtarzalny wyraz.
Wszystkie zdjęcia dzięki uprzejmości Kjellgrena Kaminsky ego
[patrz też: polska woda praca do kitu, tapety na zamówienie, olx praca koszalin ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca koszalin polska woda praca do kitu tapety na zamówienie