Architektura 21szego wieku : Sheraton Incheon Hotel w Korei / HOK

Niedawno otwarty w New Songdo City w Korei nowy, 300-pokojowy, pięciogwiazdkowy hotel Sheraton Incheon oferuje najnowocześniejszy obiekt w sercu nowego centrum miejskiego.
HOK zapewnił projekt architektoniczny, projektowanie krajobrazu i zrównoważone usługi projektowe dla nowego 500 000 stóp kwadratowych, LEED.
certyfikowany hotel.
Więcej zdjęć i opis architekta po przerwie.
Sąsiadując z nowym centrum kongresowym w mieście, wieżą handlową Azji Północno-Wschodniej i dużym centrum handlowym, hotel jest połączony z budynkami poprzez szereg placów i terenów krajobrazowych, a także podziemny parking na całej swojej powierzchni.
Sekcja wieżowa hotelu obejmuje 300 pokoi i apartamentów, apartament prezydencki i salon Executive Lounge na najwyższym piętrze.
Udogodnienia hotelowe, w tym sale balowe, sale funkcyjne, spa, siłownia, basen, restauracje i bar, znajdują się na pięciu niższych poziomach skrzydła przylegającego do wieży.
Zrównoważone strategie pomogły w zaprojektowaniu hotelu.
Fasady pokoi hotelowych są tak skonstruowane, aby zminimalizować narażenie na bezpośrednie promieniowanie słoneczne, a to zmniejszone obciążenie słoneczne jest dodatkowo zaciemnione przez niestandardowe pionowe urządzenia przeciwsłoneczne.
Elewacje wieży gościnnej zostały zaprojektowane w taki sposób, aby zostały podzielone na czteropiętrowe moduły o szerokości dwóch pokoi, które są spękane i ustawione dalej od bezpośredniego promieniowania słonecznego.
mówi HOK New York Design Director Kenneth Drucker, FAIA, LEED AP.
- Na koniec każdy z tych modułów jest ocieniony przez dwie, czteropiętrowe, perforowane aluminiowe osłony przeciwsłoneczne.
Niższe, hotelowe skrzydło hotelu jest owinięte w odblaskowy, metalowy dach, który ocienia części oszklonych fasad poniżej.
Nowe Songdo City istnieje jako prototypowy model ekspansji i rozwoju nowych miast, zaprojektowany jako samowystarczalne dzielnice z powiązaniami z otaczającymi ośrodkami miejskimi.
Znajduje się na zachodnim wybrzeżu Korei i jest połączony z nowym międzynarodowym lotniskiem Incheon przez most Yeongjong i jest powiązany z istniejącym kontekstem miejskim Incheon.
Główne połączenia komunikacyjne wyznaczają centralną strefę miasta, w której gęsto zaludniona strefa komercyjnych i wielofunkcyjnych projektów otaczają duży park centralny.
W ramach projektu głównego centrum miejskiego New Songdo City, HOK jest także architektem projektowym dla czterech odrębnych projektów mieszanych.
Na północnym skraju parku znajdują się Blocks D22, D23 i D24, które są mieszkaniami i pomieszczeniami handlowymi o przeznaczeniu mieszanym.
HOK jest globalną firmą architektoniczną specjalizującą się w projektowaniu, projektowaniu i dostarczaniu rozwiązań dla budynków i społeczności.
Dzięki sieci współpracy 23 biur na całym świecie, firma obsługuje różnorodnych klientów na rynku korporacyjnym, komercyjnym, publicznym i instytucjonalnym.
HOK angażuje się w rozwój zasobów i wiedzy specjalistycznej, aby pomóc światu w kierunku zrównoważonych społeczności i środowisk budowlanych.
Założona w 1955 roku firma specjalizuje się w architekturze, inżynierii, wnętrzach, planowaniu, oświetleniu, grafice, planowaniu i ocenie obiektów oraz usługach budowlanych.
[przypisy: drzwi tarasowe przesuwne, olx praca olsztyn, krzywa przejściowa ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: drzwi tarasowe przesuwne krzywa przejściowa olx praca olsztyn