Budownictwo i architektura : John W. Olver Transit Center / Charles Rose Architects

Peter Vanderwarker Architekci: Charles Rose Architects Lokalizacja: Greenfield, Massachusetts, USA Rok Projektu: 2012 Obszar Projektu: 24 000 m.
Fotografie: Peter Vanderwarker + 21 John W.
Olver Transit Center został zaprojektowany do generowania z odnawialnych źródeł całej energii, której używa, oznacza to, że jej zużycie energii netto w ciągu roku będzie wynosić zero.
W jego rdzeniu budynek zawiera szereg pozornie sprzecznych impulsów.
Charles Rose Architects był świadomy obywateli.
pragnienie budynku, który łączyłby się z historią Greenfield i był wysoce innowacyjnym budynkiem neutralnym pod względem emisji dwutlenku węgla, który umożliwiło nam finansowanie stymulacyjne ARRA.
Materiały, które wybraliśmy na zewnętrzną stronę – cegłę, miedź i lokalnie pozyskiwany kamień – są pełnym szacunku ukłonem w śródmiejskiej dzielnicy biznesowej i okazałych budynkach z ciemnej cegły.
.
Peter Vanderwarker Jednak centrum tranzytowe stanowi radykalne odejście od tych energochłonnych struktur, antycypacji przyszłości i porządku wykonawczego prezydenta Obamy, wymagającego, aby wszystkie nowe budynki federalne osiągnęły zero netto do 2030 roku.
Ciemna cegła od strony zachodniej może oddać hołd do przeszłości Greenfield, ale jej głównym celem jest zielony: strategia high-tech w zarządzaniu ekspozycji budynku na popołudniowe słońce.
Częściowo cegła rozpuszcza się, a fasada staje się rodzajem motka; te wzory są generowane komputerowo i kontrolują ilość ciepła docierającego do wnętrza budynku latem i zimą.
.
Peter Vanderwarker Podczas gdy cegła i kamień nasycają centrum jakością zakorzenioną w miejscu, forma budynku przekazuje poczucie płynności – wizualną wskazówkę celu budynku.
Nasz projekt wygina budynek w stronę północnego krańca, co daje centrum poczucie ruchu, a może prąd płynący przez konstrukcję.
Jeśli odniesie sukces, wygeneruje prądy przemian: urzędnicy lokalni oczekują centrum tranzytowego, aby przyspieszyć rewitalizację śródmieścia i zrównoważony rozwój.
.
Peter Vanderwarker Plan pierwszego piętra 01
[przypisy: olx praca olsztyn, tapety na zamówienie, olx praca zielona góra ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca olsztyn olx praca zielona góra tapety na zamówienie