Budownictwo wczoraj i dzis : Nowy budynek propozycji kościoła parafialnego katolickiego proboszcza

Niemieccy architekci, kadawittfeldarchitektur, podzielili się z nami swoją propozycją nowego budynku katolickiego kościoła parafialnego, St.
Trinitatis w Lipsku w Niemczech.
Ich propozycja była finalistą w konkursie z 2009 roku.
Po przerwie możesz zobaczyć więcej zdjęć i opis architekta.
O ile zwykle przestrzeń wewnętrzna świętych hal jest godna uwagi ze względu na swoistą atmosferę, tu niezwykły dach i jego efekty świetlne.
a także sam kościół i plac kościoła ze znaczącym miejskim otoczeniem.
stają się szczególnie naładowani duchowo.
Daje miejsce spotkania, które zachęca do dialogu i zapewnia wartość dodaną.
do pojęcia wiary i wiary.
Dwuczęściowy zespół budynków opiera się jak łuk na północnym skraju działki położonej wzdłuż obwodnicy (Ringstrasse), tworząc tym samym intymny, ale przestronny plac przed kościołem z planowanym budynkiem na Nonnenmühl Lane (Nonnenmühlgasse) na południu.
Z jednej strony ten plac pozostaje forum społeczności, oferując z drugiej strony publiczne schronienie z ideologiczną wartością dodaną.
[Drzewo życia.
z Księgi Rodzaju jest metaforycznie przeniesiony tutaj na plac budowy: kościół abstrakcyjnie przedstawia podstawę pnia drzewa dla szeroko wysuniętego wspornika i widocznego liściastego baldachimu, który tworzy fascynujące i magiczne efekty świetlne zarówno na ziemi, jak i wokół forum społeczności.] Nadrzędną koncepcją projektu jest doprowadzenie kościoła, centrum społeczności i forum pod wspólnym dachem, które zapewnia tożsamość.
Dach w kształcie lejka zanurza się w samym kościele.
Podobnie jak poziome witrażowe okienko kościoła, jego półprzezroczyste panele wytwarzają refleksy w kolorach liturgicznych: czerwonym, zielonym, niebieskim, fioletowym i różowym, we wnętrzach kościoła, a także na fasadzie centrum parafialnego i placu.
[patrz też: olx praca zielona góra, olx praca olsztyn, potwierdzenie odbioru poczta ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca olsztyn olx praca zielona góra potwierdzenie odbioru poczta