Budownictwo wczoraj i dzis : Underground Hotel / ReardonSmith Architects

Poproszony o zaprojektowanie luksusowego hotelu i spa w klubie golfowym Hersham w Surrey (który znajduje się w obrębie Zielonego Pasa w Londynie), ReardonSmith Architects odpowiedział na plany dotyczące podziemnego budynku.
Matthew Guy, projektant projektu ReardonSmith, wyjaśnił, że nasza koncepcja integruje obiekty hotelowe, spa i golfowe w jedną, ekscytującą pod względem architektonicznym i organiczną kompozycję, znajdującą się pod i nad ziemią.
Projekt spełnia wymagania specyfikacji dla pięciogwiazdkowego hotelu na zamówienie, a jednocześnie powraca do Green Belt i poprawia fizyczny układ i atrakcyjność wizualną całego obiektu.
Jest to komercyjnie opłacalne rozwiązanie do rozwoju w Green Belt i, jak wierzymy, jest światowe.
Więcej o hotelu po przerwie.
Podziemny zielony dach, który naśladuje pofałdowany charakter pola golfowego, zapewnia podziemne pokoje wokół dziedzińców, pozostawiając tylko jeden poziom przestrzeni publicznej na poziomie.
Światło przenika pomieszczenia przez 800-metrowe dziedzińce ogrodowe, wokół których skupiają się pierścienie pokoi.
Cały rozwój jest cofnięty od lokalnej dzielnicy mieszkaniowej i jest umieszczony w enklawie istniejącego lasu tak, aby był ukryty przed lokalnymi mieszkańcami.
widok.
Zarówno hotel, jak i spa zostały zaprojektowane tak, aby zminimalizować ślad węglowy dzięki wykorzystaniu skojarzonego wytwarzania ciepła i energii, wymienników ciepła i gruntowych pomp ciepła, recyklingu wody szarej i zbierania wody deszczowej.
Jak widać na Architecture News Plus.
[hasła pokrewne: prawo budowlane pozwolenie na budowę, osprzęt elektryczny legrand, olx praca olsztyn ]

Tags: , ,

Comments are closed.

Powiązane tematy z artykułem: olx praca olsztyn osprzęt elektryczny legrand prawo budowlane pozwolenie na budowę